High School Sports

Sac-Joaquin Section basketball playoffs results and schedule for Feb. 22, 2018

Bee Sports Staff

SAC-JOAQUIN SECTION HIGH SCHOOL BASKETBALL PLAYOFFS

Girls

THURSDAY

Division I

No. 1 St. Mary’s 84, No. 9 Woodcreek 39

No. 4 Edison 64, No. 5 McClatchy 58

No. 3 Cosumnes Oaks 52, No. 6 Oak Ridge 41

No. 2 Folsom 67, No. 7 Davis 47

FOLSOM 67, DAVIS 47

Davis

12

8

14

13

47

Folsom

20

20

21

6

67

D – Forrester 17, Olivia 16, Agnew 6, Beal 8.

F – Gallegos 20, Forbes 20, Beckman 8, Pettingill 6, Sydney Harris 6, Colombo 2, Gordon 2, Diego 1, Millett 2.

Division II

No. 1 Antelope 81, No. 8 St. Francis 51

No. 4 Del Oro 44, No. 5 Sacramento 41

No. 3 Whitney 72, No. 6 Vanden 57

No. 2 Bear Creek 71, No. 7 Granite Bay 30

ATNTELOPE 81, ST. FRANCIS 51

St. Francis

9

20

12

10

51

Antelope

19

20

23

19

81

SF – Williams 2, Pank 12, Graybill 2, Lopez 4, Gage 13, Kelly 6, Keitges 1, Fleming-Mullins 11.

A – Jordan 8, Sands 3, Goodwin 22, Lesane 14, Harriel 17, Spann 13, Hostler-Pacheco 4.

WHITNEY 72, VANDEN 57

Vanden

14

11

18

14

57

Whitney

10

17

26

19

72

V– Grady 1, Herrera-Suza 15, Bailey 6, Stewart 2, Huff 10, Martinez 16, Meacham 2, Armstrong 5.

W – Cherry 11, Maz. Macfarlane 4, Mak. Macfarlane 7, McCarrick 25, Lewis 14, Brustman 11.

Division III

No. 1 Christian Brothers 73, No. 8 East Union 40

No. 5 Bradshaw Christian 61, No. 4 Merced 56

No. 3 River Valley 76, No. 11 Los Banos 33

No. 2 Kimball 50, No. 7 Patterson 23

CHRISTIAN BROTHERS 73, EAST UNION 40

East Union

8

7

12

13

40

Christian Brothers

14

21

20

18

73

EU – Payne 15, Gosney 6, PoK 6, Montoya 4, Torio 3, Vezaldenos 3, Menor 2, Scott-minor 1.

CB – Juniel 23, Shine 17, Nelson 9, Brown 9, Sunada 6, Sims 5, Prichard 2, Mucheru 2

RIVER VALLEY 76, LOS BANOS 33

Los Banos

2

12

15

4

33

River Valley

19

20

24

13

76

LB – Smith 9, Hedley 4, Peko 2, Gutierez 5, Lonetree 8, Hampton 3, Alvarez 2.

RV – Campos 15, Thorat 1, Walker-Brown 16, Frasl 3, Morrison 2, Gill 4, Dahlstrom 9, Wise-Wright 11, Mattu 2, Po’oi 13.

Division IV

No. 1 Foothill 76, No. 9 Sonora 63

No. 4 Lathrop 80, No. 5 Ripon 54

No. 3 West Campus 74, No. 6 Placer 40

No. 2 Union Maine 64, No. 7 Bear River 42

WEST CAMPUS 74, PLACER 40

Placer

7

11

8

14

40

West Campus

17

25

16

16

74

P – Ryan 2, Lillis 6, Chamberlain 1, Brogdon 13, Knoble 9, Mohart 3, Conlee 6.

WC – Jefferson 26, Rones 14, Kellogg 2, S. Johnson 3, Edinburgh 12, N. Johnson 15, Hy 2

Division V

No. 1 Colfox 60, No. 8 Waterford 19

No. 5 Mariposa 54, No. 4 Summerville 52

No. 3 Capital Christian 62, No. 6 Western Sierra 31

No. 2 Argonaut 53, No. 7 Golden Sierra 29

Division VI

No. 1 Forest Lake Christian 68, No. 4 Valley Christian 59

No. 3 Ripon Christian 55, No. 2 Woodland Christian 52

SATURDAY

Division I

No. 4 Edison at No. 1 St. Mary’s

No. 3 Cosumnes Oaks at No. 2 Folsom

Division II

No. 4 Del Oro at No. 1 Antelope

No. 3 Whitney at No. 2 Bear Creek

Division III

No. 5 Bradshaw Christian at No. 1 Christian Brothers

No. 3 River Valley at No. 2 Kimball

Division IV

No. 4 Lathrop at No. 1 Foothill

No. 3 West Campus at No. 2 Union Maine

Division V

No. 5 Mariposa at No. 1 Colfax

No. 3 Capital Christian at No. 2 Argonaut

FRIDAY, MAR. 2

Division VI

No. 1 Forest Lake Christian vs. No. 3 Ripon Christian

  Comments