Scores & Stats

Football: Small-School Classic and Optimist All-Star game rosters

Bee Sports staff

SACRAMENTO BEE SMALL-SCHOOL CLASSIC

Who: Area seniors from Divisions IV-VII

When: Today, 6 p.m.

Where: Capital Christian High School

Tickets: $10, 8-under free; at charactercombine.com or at the gate

NORTH ROSTER

David Alexander, Highlands; Wyatt Alexander, Golden Sierra; Tiantai Anderson, Center; Brandon Androkitis, Valley Christian; Jonathon Belonwu, Mesa Verde; Josiah Butler, West Campus; Josh Davis, Bear River; David Duncan, Marysville; Erik Elder, Highlands, Cannon Fetter, Bear River; Nathan Furr, Lindhurst; Chandler Hall, Marysville; Armante Gonzalez, Lindhurst; TJ Ijiili, Foothill; Elias J’Beily, Center; Davion Johnson, Foothill; Kyle Krogman, Bear River; Sam LaHaie, Colfax; Brian Little, Colfax; Mika Lomano, San Juan; Luke Misuraca, Foresthill; Leo Munoz, Lindhurst; Chance Murphy, Valley Christian; Rob Post, Highlands; Tim Rawlins, Colfax; Jack Reichel, West Campus; Xavier Rodriguez, Foothill; David Saetern, Highlands; Elijah Siemering, West Campus; Xavier Small, Foothill; Joel Tifford, Valley Christian; Warren Torrence, Foothill; Antonious Turner, Highlands; John Voter, Bear River.

Head coach: Matt Cokley. Assistant coaches: Dave Pearson; Les Hale; Deon Nunn; DJ Whitfield; Dennis Smith; Mike Pughsley; Nate Harris; Rod Thayer; Dwan Wilson; Carroll Webb.

SOUTH ROSTER

Alex Aguilar, Cristo Rey; Cameron Botkin, Vacaville Christian; Scott Breckenridge, Delta; Nate Brown, Union Mine; Kevin Buitrago, Galt; Adrian Combs, Winters; Keawe Efhan, Bradshaw Christian; Blake Glover, Vacaville Christian; Dejon Glover, Natomas; Alejandro Godinez, Natomas; Garrison Halsey, Liberty Ranch; Brent Hansen, Dixon; Vernon Harris, Natomas; Isaiah Johnson, Dixon; Tivon Johnson, Natomas; LeKayle Johnston, Capital Christian; Chris Kaye, Winters; Jacob Lowrie, Winters; Hunter Miller, Winters; Tyler Regadanz, Liberty Ranch; Rickey Riise, Winters; Ethan Rogers, Dixon; Keyair Samuel, Natomas; Jared Shaw, Capital Christian; Ryan Toto, Winters; Mitchel Stewart, Winters; Vince Trejo, Liberty Ranch; Chris Victoriano, Capital Christian; Barrett Wilder, Vacaville Christian; Garrett Willmon, Liberty Ranch.

Head coach: Phil Grams. Assistant coaches: Daniel Ward; Matt Cook; Carlos Wilson; Bob Haney; Andre Johansen; Ron Benjamin; Robert Jones; Mike Barron, Mike Olivas.


SACRAMENTO BEE 58TH OPTIMIST ALL STAR GAME

Who: Area seniors from Divisions I-III

When: Saturday, 12:30 p.m.

Where: Folsom High School

Tickets: $10, 8-under free; at charactercombine.com or at the gate

NORTH ROSTER

Mister Harriel, Antelope; Leonard Nelson, Woodcreek; Mykal Walker, Vacaville; Larry Hardy, Inderkum; Malik Goss-Pruitt, Grant; TieNeal Marti, Grant; Jonathan Nehry, Inderkum; Ben Hart, Del Oro; Jacques Cheatham, Grant; Logan Hurst, Del Oro; Dalton Bannister, Del Oro; Clark Pietromanaco, Placer; Issac Lessard, Jesuit, Said Webster, El Camino; John Horn, Yuba City; Ivan Prevost, Inderkuml Khayrl Carter, Jesuit; Bryce Kasche, Roseville; Caelen Barnes, Antelope; Maleek Stewart, El Camino; DJ Cates, River Valleyl Issac Cisnaros, Del Campo; Jamal Penn, River Valley; Nu’umo Falo, Inderkum; Peiter Koopman, Rio Linda; Ryan Gray, Placer; Jacob Nolen, Del Oro; Jabar Hally, Inderkum; Matt Tyler, Rocklin; Kyle Powers, Roseville, Fila Hingano, Rio Linda; Matt Cross, Nevada Union; Jim Carter, El Camino; Hunter Clark, Rio Linda; Brian Lee, Woodcreek; Nick McFall, Nevada Union; Jackson Tate, Placer; Daniel Grimes, Del Oro; Prabhneet Sahi, Inderkum; Steven Ponzo, Granite Bay; Tevita Tupou, Grant.

Head coach: Terry Stark. Assistant coaches: Mike Dimino; Miles Stark; Tod Hamasaki; John Paul; Vince Heater; Terrance Leonard; Bob Lagomarsino; Aaron Goldstein; Arnold Laws; Keba Weitherspoon.

SOUTH ROSTER

Chris Williams, Laguna Creek; Darius Mahone, Sheldon; Shaunard Harts, Elk Grove; Patrick Walker, Franklin; Jaqwuan Brown-Collins, Laguna Creek; Kryon Basped, Sacramento Charter; Eltoro Allen, Elk Grove; Keshawn Ates, Burbank; Gerald Pliman, Burbank; Lonny Powell, Sacramento Charter; Matt Jimison, Vista del Lago; Adam Walker, Oak Ridge; Tyler Crandall, Folsom; Reid Abshear, Franklin; Christopher Guillen, Christian Brothers; Jalen Swanigan, Christian Brothers; Andrew Lackowski, Oak Ridge; Manny Scott-Anderson, Elk Grove; Trey Nahhas, Monterey Trail; Daniel Tveretinov, Rosemont; Spencer Sheff, Elk Grove; Derek Carroll, Pleasant Grove; Keylen Newsome, Valley; Chigozie Nnoruka, Kennedy; Armondo Glinton, Cosumnes Oaks; John Gray, River City; Joshua Johnson, Cosumnes Oaks; Kellen Ralph, Christian Brothers; Emosi Finau Jr., Burbank; West Simpson, Sacramento Charter; Sai Ta’amu, Elk Grove; Bailey Laolagi, Folsom; Brodrick Price, Christian Brothers; Joseph Botsch, Cosumnes Oaks; Ronell Deo, Franklin; George Uribe, Vista del Lago; Rodney Spidell, Monterey Trail; Brandon Johnson Franklin.

Head coach: Mike Johnson. Assistant coaches: Jim Rubiales; Jim Hall; Brian Prahl; Randy Rubiales; Dumarie Johnson; Gerald Hifner, Marty Tomlinson; Bob Hunter; Lee Isaac.

Related stories from Sacramento Bee

  Comments