Joe Davidson

Sac-Joaquin Section baseball, softball results and schedules

SAC-JOAQUIN SECTION PLAYOFFS

BASEBALL

Outbracket games

DIVISION I NORTH

Davis 4, Rocklin 3

Franklin 9, Napa 0

Vacaville 10, Woodcreek 0

Granite Bay 4, Pleasant Grove 1

DIVISION I SOUTH

Turlock 11, Bear Creek-Stockton 5

Tracy 15, Edison-Stockton 5

Enochs 11, McNair 3

Lincoln-Stockton 6, Merced 5

Gregori-Modesto 3, Lodi 2

DIVISION II

American Canyon 10, Laguna Creek 5

DIVISION III

Rio Americano 3, Central Catholic-Modesto 1

River Valley 3, Manteca 2

Yuba City 10, Oakdale 5

El Camino 5, River City 0

DIVISION IV

Los Banos 14, Colfax 4

DIVISION V

Linden 6, Marysville 0

Ripon 12, Lindhurst 2

DIVISION VI

Delta 7, Golden Sierra 5

Forest Lake Christian 14, San Juan 1

DIVISION VII

Western Sierra at Delta Charter, late

Holt Academy at Elliot Christian, late

SECOND ROUND

DIVISION I NORTH

At Sacramento City College

Wednesday

Vacaville vs. Elk Grove, 4 p.m.

Granite Bay vs. Jesuit 7 p.m.

Thursday

Franklin vs. Vintage, 4 p.m.

Davis vs. Oak Ridge, 7 p.m.

DIVISION I SOUTH

At Klein Family Field, Pacific

Wednesday

Lincoln-Stockton vs. Beyer-Modesto, 4 p.m.

Gregori-Modesto vs. Pitman, 7 p.m.

Thursday

Enochs vs. Tracy, 4 p.m.

Turlock vs. St. Mary’s-Stockton, 7 p.m.

DIVISION II

At American River College

Wednesday

Benicia vs. Antelope, 4 p.m.

McClatchy vs. Vanden-Fairfield, 7 p.m.

Thursday

Oakmont vs. Sacramento, 4 p.m.

American Canyon vs. Roseville, 7 p.m.

DIVISION III

At McAuliffe Memorial Ballparks, Sacramento State

Thursday

Yuba City vs. Christian Brothers, 4 p.m.

El Camino vs. Sierra-Manteca, 4 p.m.

Rio Americano vs. Woodland, 7 p.m.

River Valley vs. Vista del Lago, 7 p.m.

DIVISION IV

At Zupo Field, Lodi

Wednesday

Galt vs. Ceres, 4 p.m.

Rosemont vs. Lincoln, 7 p.m.

Thursday

Patterson vs. Placer, 4 p.m.

Los Banos vs. El Dorado, 7 p.m.

DIVISION V

At Billy Hebert Field, Stockton

Wednesday

Escalon vs. Dixon, 4 p.m.

Ripon vs. Summerville, 7 p.m.

Thursday

Sonora vs. Capital Christian, 4 p.m.

Linden vs. Hughson, 7 p.m.

DIVISION VI

At Stagg High School, Stockton

Wednesday

Orestimba vs. Woodland Christian, 4 p.m.

Forest Lake Christian vs. Mariposa, 7 p.m.

Thursday

Vacaville Christian vs. Ripon Christian, 4 p.m.

Delta vs. Bradshaw Christian, 7 p.m.

SOFTBALL

Outbracket game

DIVISION IV

Liberty Ranch 23, Dixon 6

SECOND ROUND

DIVISION I

At Sacramento Softball Complex

Thursday

Woodcreek vs. Chavez, 4 p.m.

Pleasant Grove vs. Vacaville, 4 p.m.

Enochs vs. Franklin, 5 p.m.

Bella Vista vs. Franklin-Stockton, 6 p.m.

St. Francis vs. McClatchy, 6 p.m.

River City vs. Oak Ridge, 7 p.m.

Sheldon vs. Kennedy, 7 p.m.

DIVISION II

At Sacramento Softball Complex

Wednesday

Benicia vs. Downey, 4 p.m.

Gregori-Modesto vs. Del Oro, 4 p.m.

Merced vs. Rodriguez-Fairfield, 5 p.m.

St. Mary’s-Stockton vs. Atwater, 5 p.m.

Del Campo vs. West-Tracy, 6 p.m.

Vintage-Napa vs. Rocklin, 6 p.m.

Tracy vs. Bear Creek-Stockton, 7 p.m.

Elk Grove vs. Napa, 7 p.m.

DIVISION III

At Sacramento Softball Complex

Tuesday

Pioneer vs. El Camino, 4 p.m.

Manteca vs. Christian Brothers, 4 p.m.

Oakdale vs. Cordova, 5 p.m.

Ceres vs. River Valley, 5 p.m.

Ponderosa vs. Laguna Creek, 6 p.m.

Vanden-Fairfield vs. Yuba City, 6 p.m.

Lincoln vs. Pacheco-Los Banos, 7 p.m.

East Union-Manteca vs. American Canyon, 7 p.m.

DIVISION IV

At Arnaiz Softball Complex, Stockton

Liberty Ranch vs. Vista del Lago, 5 p.m.

Sierra-Manteca vs. Union Mine, 5 p.m.

Placer vs. Lindhurst, 5 p.m.

Los Banos vs. Casa Roble, 5 p.m.

DIVISION V

At Arnaiz Softball Complex, Stockton

Wednesday

Hughson vs. Marysville, 5 p.m.

Linden vs. Orestimba, 5 p.m.

Ripon vs. Calaveras, 5 p.m.

Bear River vs. Escalon, 5 p.m.

DIVISION VI

At Arnaiz Softball Complex, Stockton

Tuesday

Mariposa vs. Golden Sierra, 5 p.m.

Millennium-Tracy vs. Rio Vista, 5 p.m.

Argonaut vs. Le Grand, 5 p.m.

Waterford vs. Buckingham Charter

DIVISION VII

At Arnaiz Softball Complex, Stockton

Tuesday

Woodland Christian vs. Holt Academy, 7 p.m.

Valley Christian vs. Big Valley Christian-Stockton, 7 p.m.

Elliot Christian vs. Hughes Academy-Stockton, 7 p.m.

Vacaville Christian vs. Turlock Christian, 7 p.m.

Related stories from Sacramento Bee

  Comments